Finanční desatero cestovatele

Ve většině států, kde trávíte svůj volný čas a dovolenou, lze vystačit bez komplikací s platební kartou a drobnou lokální hotovostí. Ideální je se před cestou vybavit kreditní a debetní kartou. Kreditku využijete především tam, kde obchodník vyžaduje garanci či zálohu, jako například u hotelů nebo v půjčovnách aut. Debetní karta je zase ideální pro výběry hotovosti z bankomatů či pro platby u obchodníků .

 

Finanční desatero cestovatele

Finanční desatero každé uvědomělého cestovatele:

  1. Nepotřebujete větší obnos hotovosti. Zejména v Evropě je možné využívat výhod platby kartou a výběru z bankomatů, se kterými získáte výhodnější kurzy než ve směnárnách.
  2. Pokud přeci vyrážíte na cestu s větší hotovostí, rozdělte si ji a noste peníze uschované na více místech.
  3. Využijte výhod, které Vám nabízejí debetní i kreditní karty a mějte obě při sobě. U plateb vyžadující depozit, tak obchodník nebude zbytečně blokovat Vaše osobní finanční prostředky.
  4. Kreditku využijte při rezervacích a platbách v obchodech, s debetkou můžete pohodlně vybírat finanční prostředky z bankomatů.
  5. Pokud si nejste jisti místem výběru z bankomatu, nebo místem platby, neriskujte a jděte jinam.
  6. V případě, že vám bankomat nevydá při výběru peníze, spojte se okamžitě s nejbližší pobočkou banky nebo místní policií.
  7. Ukradenou, či ztracenou kartu, stejně jako zapomenutý PIN řešte obratem se svou bankou. Pro tyto účely slouží bezplatná infolinka jejíž číslo si před cestou uložte.
  8. Je častým pochybením věřit, že se mi během cesty nic nestane. Nezapomeňte se proto před cestou pojistit a v případě potřeby využít i výhod pojištění karty.
  9. U konto od UniCredit Bank nabízí při splnění jednoduché podmínky, výběr z bankomatů po celém světě bezplatně a jistotu, že při placení kartou máte nejvýhodnější kurz.
  10. Naplánujte si výdaje předem, ať na dovolené nemusíte myslet na peníze a můžete klidně relaxovat. A pokud plánujete dovolenou s předstihem, můžete sledovat kurz měny a peníze směnit ve chvíli, kdy se to vyplatí.

Chcete mít výběry ze všech bankomatů doma i v zahraničí zdarma? Vyberte si jeden z našich účtů a cestujte pohodlně po celém světě.