3D Secure - Připravujeme nový způsob zabezpečení potvrzování plateb kartou na internetu

Buďte připraveni! Aktivujte si aplikaci Smart Banking.

Nově budete od ledna 2021 potvrzovat platby jednodušeji, rychleji a ještě bezpečněji než doposud a v souladu s evropskými směrnicemi. Již nebudete muset přepisovat žádné kódy z SMS díky „push notifikacím“ v aplikaci Smart Banking / Smart klíč.

 

DŮLEŽITÉ


Od ledna 2021 budete používat aplikaci Smart Banking na svém mobilním telefonu k potvrzení svých internetových plateb místo používání SMS kódu, jako tomu bylo doposud. Ujistěte se, že máte aplikaci předem nainstalovanou a aktivovanou.

 

 

 

 

JAK TO BUDE FUNGOVAT?


3DSecure

 1. Po zadání platby kartou v internetovém obchodě Vám bude doručené oznámení na Váš mobilní telefon formou „push notifikace“ s výzvou k potvrzení platby.
 2. Po kliknutí na doručenou notifikaci přejdete automaticky na obrazovku autorizace platby v aplikaci Smart Banking / Smart klíč.
 3. Platbu kartou potvrdíte stejně jako platbu v aplikaci Smart Banking / Smart klíč, tedy svým biometrickým údajem (např. otiskem prstu) anebo PIN kódem.

 

 

JAK ZÍSKAT APLIKACI SMART BANKING?


Stáhněte si Smart Banking do svého mobilu

 

 

Pokud používáte internetové bankovnictví:

 1. Ve svém internetovém bankovnictví přejděte na: podrobnosti o účtu – mobilní služby – Smart Banking.
 2. My Vám zašleme aktivační kódy prostřednictvím SMS (Vemte prosím na vědomí: aktivační kódy Vám budou zaslány následující pracovní den).
 3. Otevřete aplikaci ve svém mobilu a aktivujte ji pomocí uživatelského čísla internetového bankovnictví a kódů z SMS.

Pokud internet banking nepoužíváte, aktivace Smart Bankingu je možná také na naší infolince +420 221 210 031 nebo můžete o naši aplikaci požádat v jakékoli pobočce naší Banky.

Více informací o aktivaci aplikace Smart Banking naleznete na našich webových stránkách v části Digital.

 

NA CO NEZAPOMENOUT


Abyste mohli nový způsob potvrzování plateb kartou na internetu využívat, je nezbytné, abyste měli svůj telefon připojený k internetu a abyste měli ve svém telefonu, stejně jako i v aplikaci Smart Banking / Smart klíč, povolené doručování oznámení formou tzv. „push notifikací“. Ověřte si, prosím, toto nastavení. Jednoduchý návod, jak si oznámení zapnout, naleznete na našich webových stránkách zde.

Přestože budeme od ledna 2021 již plně podporovat nový, modernější a bezpečnější způsob zabezpečení 3D Secure, stále se můžete setkat s ojedinělými případy, kdy budete vyzváni k ověření zadáním kódu z SMS zprávy.

 

ZÁLEŽÍ NÁM NA VAŠÍ BEZPEČNOSTI


 • Naše aplikace se řídí nejvyššími bezpečnostními standardy.
 • Díky množství ochranných funkcí je mobilní aplikace velmi dobře chráněna před počítačovými útoky.
 • Celá komunikace s bankou přes aplikaci je šifrovaná
 • Aplikace Smart Banking je propojena přímo s Vaším mobilním telefonem, přičemž nejsou ukládány žádné citlivé informace.
 • Všechna Vaše přihlášení a podpisy plateb v aplikaci jsou chráněny prostřednictvím PIN kódu, otisku prstu nebo technologií Face ID.
 • PIN kód je jedinečný, protože si ho volíte sami a musí obsahovat 6 až 8 čísel.
 • Pokud je PIN kód zadán 3x nesprávně, dojde k zablokování uživatele.
 • Odhlášení proběhne automaticky po 3 minutách Vaší nečinnosti.
 • Maximální částka, kterou můžete přes mobilní bankovnictví poslat, dosahuje 50 000 CZK.

 

Spinning wheel animation

Loading

UniCredit Logo