Jste pro nás na prvním místě

Náš úspěch závisí na našich zaměstnancích. Péče, duševní a fyzická pohoda a kvalita života jsou proto v UniCredit středem pozornosti, a to na osobní i profesní úrovni. Vytváříme pozitivní pracovní prostředí, ve kterém může každý využít své nejlepší schopnosti a naplňovat své potřeby.“

Paolo Cornetta, ředitel Group Human Capital UniCredit

Cílem UniCredit je být jedním z nejlepších zaměstnavatelů v evropském finančním sektoru.

Jsme přesvědčeni, že pozitivní pracovní prostředí založené na respektu umožňuje každému zaměstnanci dosáhnout toho, na čem skutečně záleží.

16 zemích, kde působíme, jsme proto zavedli 250 programů firemní péče, abychom zlepšili kvalitu života našich zaměstnanců a podporovali je v důležitých momentech jejich života.

Tyto programy péče nabízíme spolu s našimi zdravotními, penzijními, pojišťovacími a bankovními benefity, s ohledem na každou zemi.

Náš závazek je založen na třech hlavních pilířích: rovnováze mezi pracovním a osobním životem, duševní a fyzické pohodě a zájmu o zaměstnance.

Pilíře naší firemní péče

UniCredit je celoevropská banka a naše péče o zaměstnance je ve všech zemích založená na stejných principech. Tyto pilíře jsou jedním z důvodů, díky kterým jsme získali ocenění Top European Employer 2020.

 

Flexibilita

Flexibilita nám umožňuje lépe řídit náš čas v práci. Aktivně podporujeme flexibilní pracovní dobu, práci na dálku a částečné pracovní úvazky. Flexibilita zároveň znamená dostatek volného času nastavením rovnováhy mezi pracovním a osobním životem. Nabízíme placené volno, které respektuje rychlé kulturní změny a rovnocenné zacházení se všemi rodinnými modely. Zahrnuje mateřskou, otcovskou a rodičovskou dovolenou. Patří sem i volno pro důležité životní události, jako je například narození příbuzného, uzavření sňatku nebo registrovaného partnerství, koupě domu a hledání příležitostí ke vzdělávání.

 

Flexibilita

Duševní a fyzická pohoda

Duševní a fyzická pohoda

Kromě mnoha jiných benefitů nabízíme široký výběr programů zdravého životního stylu, ať už se jedná o oblast výživy, fyzické kondice či osobnostního rozvoje. Naše nabídka benefitů zahrnuje široký výběr sportovních aktivit, například jógu a masáže na pracovišti či běžecký klub a možnost účasti na běžeckých závodech. Pro naše zaměstnance pořádáme firemní Sportovní hry.

Zájem o zaměstnance

Pozitivní pracovní prostředí znamená diverzitu a inkluzi, kde každý může hovořit otevřeně a ostatní mu naslouchají, aby každý mohl ze sebe vydat to nejlepší. V roce 2010 se UniCredit stal průkopníkem v oboru finančních služeb v podpoře klientů a zaměstnanců se zdravotním postižením v Bank Austria. V roce 2018 jsme byli v Itálii první bankou, která jmenovala manažera pro oblast zdravotního postižení (Disability Manager), který podporuje zaměstnance a inkluzivní pracovní kulturu. V rámci našeho balíčku atraktivních benefitů nabízíme široký výběr programů pomoci zaměstnancům prostřednictvím kvalitních konzultačních služeb v pracovních i osobních záležitostech.

 

Zájem o zaměstnance

Spinning wheel animation

Loading

UniCredit Logo