RADY PRO KLIENTY, KTERÝM SKONČIL ODKLAD SPLÁTEK

Období odkladu splátek, který souvisel s první vlnou covid-19 v ČR a vycházel ze zákona č. 177/2020 Sb., skončilo. Od listopadu splácení odložených úvěrů probíhá ve stejný den, jak tomu bylo před nastavením odkladu splátek, automaticky, nemusíte nic nově nastavovat.

V případě, že vaše tíživá situace se splácením přetrvává, jsme připraveni ji s vámi řešit i nyní změnou podmínek splácení úvěru.

 

JAK POSTUPOVAT

  • Ujistěte se, že splácení úvěru je opravdu nad vaše finanční možnosti. Změna podmínek splácení úvěru pro vás totiž nemusí být výhodná. Ve výsledku zaplatíte na úrocích více, než kdybyste dodrželi původní splátkový kalendář. Změna podmínek splácení bude také reportována do úvěrových registrů a tento záznam může mít vliv na posouzení případných budoucích úvěrů.
  • Zkontrolujte, zda u svého úvěru nemáte sjednané pojištění schopnosti splácet. V případě tíživé životní situace (např. ztráta zaměstnání, dlouhodobá pracovní neschopnost, invalidita) můžete uplatnit pojistnou událost a získat tak nárok na vyplacení pojistného plnění, například v podobě měsíčních splátek. Více informací o způsobu uplatnění pojistné události a o pojistných podmínkách naleznete na stránkách https://www.generaliceska.cz/unicreditbank nebo na stránkách https://www.unicreditbank.cz/cs/ostatni/formulare.html, kde naleznete pojistné podmínky dle data sjednání pojištění.
  • Pokud i přes výše uvedené potřebujete řešit problémy se splácením úvěru, pokračujte vyplněním kontaktního formuláře níže. Budeme vás následně kontaktovat a domluvíme se s vámi na dalších krocích. Ujišťujeme vás, že se vždy pokusíme vaší žádosti v maximální možné míře vyhovět. Na rozdíl od předchozího režimu odkladu splátek však na změnu podmínek úvěru není nárok a ne vždy budeme schopni žádostem vyhovět.
  • Další z možností je navštívit některou z našich poboček (viz. https://www.unicreditbank.cz/cs/pobocky.html), kde ve spolupráci s bankéřem vyplníte žádost o provedení změn ve splácení vašeho úvěru. Vzhledem k nutnosti posoudit finanční situaci všech dlužníků a osob žijících ve společné domácnosti si prosím s sebou přineste dokumenty, které dokládají vaší finanční situaci. Příklad těchto dokumentů uvádíme v sekci nejčastější otázky. Do doby, než dojde ke schválení změny splácení úvěru a podepsání všech smluvních dokumentů, jste povinen pokračovat ve splácení úvěru.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Mohu požádat o změnu splácení u jakéhokoli úvěru?
Jak bude probíhat podání žádosti, co je potřeba si připravit?
Stačí, když žádost podá pouze hlavní dlužník?
Jaké varianty změn splácení úvěrů mi můžete nabídnout?
Bude úvěr po dobu změny podmínek splácení úročen? Zaplatím více na úrocích?
Zaplatím za změnu splácení úvěru nějaký poplatek?
Bude informace o změně způsobu splácení z důvodu zhoršené finanční situace zaslána do registrů?
Dojde z důvodu změny podmínek splácení úvěru k prodloužení splatnosti úvěru?
Musí banka vyhovět mé žádosti o změnu podmínek splácení úvěru?
Spinning wheel animation

Loading

UniCredit Logo