Korespondenční bankovnictví

Přehled korespondenčních bank, které využívá UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. naleznete zde.

Loro

UniCredit Bank Czech Republic a Slovakia, a.s. nabízí otevření a vedení  korespondentských loro účtů v českých  korunách (CZK) a dalších cizích měnách zahraničním i českým bankám V současné době banka disponuje  velkým portfoliem obsahujícím více než 200 běžných bankovních loro účtů vedených převážně v českých korunách, eurech a dalších měnách.

S více než 25ti letou zkušeností v CZK clearingu poskytovanou zahraničním bankám zastáváme vedoucí pozici na CZK clearingovém trhu. Velký počet loro účtů vedených pro významné zahraniční banky tvoří výtečný základ  pro provádění úhrad v rámci banky (InHouse Transfers).

Correspondent Banking/Transactional Sales (dále CORB) působí v rámci organizační struktury banky jako „Single Point of Entry“ pro klienty—bankovní instituce.  CORB je zaměřen na poskytování komplexních služeb pro bankovní instituce v rámci Cash managementu, Trade Finance, Custody a poradenství.

Proklientský přístup „Tailor-Made“, tj. „ušitý na míru“ potřebám zahraniční banky, flexibilita, spolehlivost, proaktivní a profesionální anglicky hovořící tým jsou průběžně oceňováni bankami, jež považují naši banku za svého primárního CZK clearingového agenta.

Nostro

UniCredit Bank Czech Republic a Slovakia, a.s.  je jednou z bank rozsáhlé globální sítě s hlavními bankami ve Vídni (Rakousko & CEE), Mnichově (Německo & Severní Evropa), Miláně (Itálie & Jižní Evropa), Paříži (Francie), New Yorku (USA) a Hong Kongu (Asie). Tím využívá přístup ke všem hlavním finančním institucím aktivním na hlavních trzích pro naše obchody.

UniCredit Bank Czech Republic a Slovakia, a.s vede aktivní obchody na více než 150  korespondenčních nostro účtech vedených u bank po celém světě. Korespondenční síť je orientována proaktivně k potřebám našich klientů a poskytuje naší bance schopnost nabídnout klientům bezpečné a rychlé mezinárodní peněžní převody.

Virtual Bank

Virtual Bank je jednou z unikátních služeb, kterou nabízíme ve spolupráci s UniCredit Bank Austria AG pro bankovní sektor a oblast Cash Managementu.

  • Služba Virtual Bank umožňuje využití platební brány do Rakouska a střední Evropy s využitím přístupu do místních clearingových systémů.
  • Za pomoci této služby mohou banky rentabilně zvyšovat národní pokrytí pod vlastní značkou a zároveň uspokojovat potřeby svých korporátních klientů.
  • Služba umožňuje zahraničním bankám operovat jako domácí banka ve všech zemích, kde nabízí společnost UniCredit své služby.
  • Službu Virtual Bank je v současné chvíli možné využívat v Rakousku, Maďarsku, České republice a na Slovensku. Nabídka bude v budoucnu rozšířena.
Spinning wheel animation

Loading

UniCredit Logo