Alternativní investice

Novátorská řešení skutečně šitá na míru.

Strukturované produkty

Finanční trh je považován za jednu z nejinovativnějších oblastí na světě. Rok co rok můžeme na trhu nacházet nové typy produktů a cenných papírů strukturovaných v různých podobách.

Strukturované produkty tak mají své stabilní místo v portfoliích našich klientů, neboť mohou přinášet zhodnocení i v době stagnujících finančních trhů.

V průběhu roku se snažíme přinášet různé emise produktů, abychom tak pokryli všechny fáze trhu a vyhověli rozmanitým požadavkům našich klientů.

Jednotlivé emise tvoříme pod hlavičkou UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, jakož i ve spolupráci s HVB Mnichov, světovou špičkou v oblasti investičních certifikátů.
V této oblasti jsme jako jediní v Čechách a na Slovensku připraveni Vám kdykoliv vydat i vlastní emisi certifikátu.

Investice šité na míru

Proč hledat produkt, který se nejvíce hodí do vašeho portfolia, když si jej můžete vytvořit sami?

Jako jediné v České republice vám privátní bankovnictví společnosti UniCredit dává možnost vytvořit si investiční certifikát přesně podle vašich požadavků. Tuto příležitost máte díky spolupráci s HVB Mnichov a velikosti a mezinárodnímu působení skupiny UniCredit.

Privátní bankéř je připraven na základě vašich požadavků v reálném čase připravit certifikát:

  • z více než 150 podkladových aktiv
  • s různou dobou splatnosti
  • s různou úrovní ochrany
  • již od 1 000 000,- CZK / 50 000 EUR

a s výnosem, který si definujete jedině vy. Vytvoříme tak unikátní cenný papír výhradně pro vás.

Art Banking

Art Banking je služba poskytující asistenci klientům privátního bankovnictví UniCredit Bank v oblasti umění, ať už ho vnímají jako investiční příležitost nebo má pro ně estetickou a sběratelskou hodnotu. S klienty spolupracujeme dlouhodobě (např. postupné sestavování sbírky), řešíme i jednotlivé či krátkodobé požadavky (např. koupě nebo prodej díla, odborné expertizy). Art Banking mohou využít jak začínající tak i zkušení sběratelé.

UniCredit Bank má jako první banka v České a Slovenské republice stálého interního poradce v oblasti umění, a to od roku 2007. Díky dlouhodobému působení v této oblasti jsme nabyli bohaté a různorodé zkušenosti, pracujeme s rozsáhlou sítí ověřených partnerů jako jsou experti, aukční síně, stejně jako statní i privátní galerie a instituce. K našim klientům a jejich požadavkům přistupujeme individuálně, přičemž se držíme zásad privátního bankovnictví, mezi které patří mj. diskrétnost.


V roce 2012 získal Art Banking ocenění Euromoney jako „výjimečná služba na českém trhu“.


Numismatika

Kromě standardních finančních nástrojů nabízíme také služby v oblasti alternativních investic, jako jsou umění nebo drahé kovy.

Králem mezi koníčky a koníčkem králů je právě spojení umění a drahých kovů do jednoho celku nazývané numismatika. Ucelená sbírka, ale i výjimečné jednotlivé kusy představují investičně zajímavý doplněk finančního portfolia.

Numismatika je investování, které by mělo investorovi přinášet jak zhodnocení investovaných prostředků, tak i radost. Investice kvalitních vzácných kusů může přinést dodatečný výnos.

Drahé kovy

Kvalitně sestavené portfolio je složeno nejen z klasických finančních nástrojů, ale mělo by obsahovat také hmatatelné hodnoty pro lepší rozložení rizika. Švýcarské banky doporučují mít alokováno ve zlatě 5 – 10 % investičního portfolia. Zlaté a stříbrné mince byly už od antiky považovány za uchovavatele hodnot. V současné době drahé kovy představují ochranu před inflací a díky negativní korelaci s akciemi poskytují ochranu v dobách krize.

Investice do drahých kovů je dnes jednodušší, než se zdá. Na trhu působí několik světových mincoven, které připravují speciální série investičních mincí a cihliček, jejichž nákup vám pohodlně zprostředkuje váš privátní bankéř.

Spinning wheel animation

Loading

UniCredit Logo